מאמרי מכונות אריזה

מכונות סקין

19 בDecember 2023 כללי

עולם מכונות האריזה כולל סוגים רבים ושונים של מכונות המיועדות למלא פונקציות מסוימות בצורה יעילה ככל הניתן. סוג ספציפי של מכונות אריזה אשר הולך והופך נפוץ יותר ויותר כיום הוא מכונות סקין, המשמשות בעיקר בתעשיית המזון אך גם בתחומים אחרים. סוג זה של מכונות מעניק מספר יתרונות משמעותיים ביותר, אשר הופכים מכונות סקין למועמדות מתבקשות ומומלצות עבור מפעלים רבים.

 מהי מכונת סקין ומהם היתרונות שבהטמעת מכונה שכזו במערך הייצור והאריזה שלנו? ללא ספק, מדובר בסוג נוסף של מכונות אריזה מתקדמות שכדאי לכל בעל עסק יצרני להכיר ולשקול להטמיע במערך הייצור והאריזה, כמובן במידה ומדובר במפעל המייצר מוצרים עבורם סוג זה של אריזה הוא רלבנטי.

 מהן מכונות סקין?

מכונת סקין היא מכונת אריזה מתקדמת אשר עוטפת כל מוצר בניילון אריזה ייעודי ומתאים, סוגרת ואוטמת את הניילון ללא כל אוויר בפנים, כך שמתקבלת אריזה מלאה אשר צמודה לחלוטין למוצר עצמו ועוטפת אותו ממש כמו עור שני.

מכיוון שמכונת סקין עוטפת מוצרים ללא כל אוויר בפנים, למעשה מדובר בסוג של אריזה בוואקום. אך בניגוד לאריזות וואקום אחרות (וקיים מגוון רחב של מכונות וואקום מקצועיות הנותנות מענה למגוון רחב של צרכים ושימושים), במקרה זה האריזה עצמה היא שכבה דקה, חזקה ועמידה של ניילון אריזה ייעודי, אשר צמודה לחלוטין אל המוצר עצמו.

קיימים כמה יתרונות ברורים לשימוש במכונת סקין, לפחות במפעלים ובתי עסק המייצרים מוצרים עבורם סוג זה של אריזה הוא בכלל רלבנטי (כאמור, מוצרי מזון רבים, כמו גם מוצרים מקטגוריות נוספות) –

בתור התחלה, אריזות סקין מתאפיינות ביתרונות המשמעותיים של אריזות וואקום באשר הן. כלומר – אורך חיי מדף ארוך יותר למוצר עקב מצב הוואקום בו הוא נמצא. כשאובייקט מסוים נמצא בוואקום, ללא אוויר וחמצן סביבו, תהליכי החמצון המתרחשים באוויר הפתוח אינם קורים, מה שמאפשר למוצר לשמור על טריותו לאורך זמן רב הרבה יותר. כמו כן, מדובר באריזה חסכונית במקום אשר אינה מוסיפה נפח למוצר עצמו, כמו שקורה כמעט בכל אריזה אחרת אשר אינה בוואקום.

כמו כן, אריזות סקין מתאפיינות גם ביתרון אסתטי משמעותי – ניתן לראות את המוצר כולו, ממש כאילו הוא חשוף, אך בזמן שהוא מוגן לחלוטין על ידי ה”עור” השני שלו – אריזת הסקין. גם זה יתרון לא מבוטל כלל ובעל ערך רב מבחינה שיווקית.

מעבר לכך, מכונות סקין עושות שימוש יעיל ואופטימאלי בחומר הגלם של האריזה, מה שמביא לחיסכון משמעותי בהוצאות לאורך זמן, במיוחד כאשר מדובר בייצור רחב היקף. נעשה שימוש רק בחומר הגלם המינימאלי הנדרש לצורך עיטוף המוצר, כמעט ללא כל בזבוז של חומר מיותר.

בנוסף, מכונות סקין מתקדמות פועלות כיום באופן אוטומטי לחלוטין ובקצב גבוה, מה שמבטיח הספק גבוה ושחרור עומסים ו”צווארי בקבוק” שעלולים להצטבר במערך האריזה, ולעכב את מערכי הייצור והשינוע האחרים.

צרו איתנו קשר לקבלת מידע נוסף, כמו גם המלצה וסיוע מקצועי בבחירת מכונת סקין מתאימה ביותר עבורכם.

 

 חזרה לכל המאמרים?אפשר לעזור
סגור