מאמרים סטארפק

חומרי אריזה לחנויות

21 באפריל 2015 מאמרים סטארפק

חומרי אריזה משמשים לקוחות רבים, פרטיים ועסקיים כאחד. אחד התחומים שבהם נפוץ במיוחד השימוש בחומרים אלו הוא תחום המוזיקה. מדי יום ביומו יוצאים אינספור תקליטים חדשים של אמנים מוכרים ונערצים ושל אמנים שעדיין אנונימיים. האם חשבתם פעם כיצד הם מגיעים לחנויות השונות הפזורות בכל רחבי הארץ? במאמר המובא לפניכם ננסה לענות על שאלה זו ועל אחרות.

מסקנטייפ

חומרי אריזה להפצת תקליטורים חדשים

דיסקים של אמנים חדשים ומוכרים מועברים מחברות הייצור לרשתות המוזיקה השונות באמצעות שירותי הפצת הובלות. את כל התקליטורים מכניסים לתוך אריזות קרטון, ובאמצעות חומרי אריזה שונים הם עוטפים אותם ושומרים עליהם מוגנים מפני פגיעות. כך למשל, אם יש מספר עותקים של אותו תקליט, מצמידים אותם זה לזה באמצעות גומיות או אפילו באמצעות ניילון נצמד, תלוי בכמות. את קופסת הקרטון מרפדים באמצעות ניילון מיוחד עם בועות, המכונה "פצפצים". זאת על מנת לספק הגנה מקסימלית על שלמות אריזות הפלסטיק של התקליטורים. לסיום, האורזים סוגרים את אריזת הקרטון באמצעות רולר של מסקנטייפ. חומרי אריזה אלה מאפשרים למובילים להעביר את כל הדיסקים ממפעל הייצור ביעילות ובקלות לרשתות המוזיקה הפרוסות בכל רחבי הארץ.

 

חומרי אריזה להחזרת סחורה ישנה או פגומה

אז עד עכשיו הסברנו כיצד עובד תהליך ההפצה של אלבומים חדשים שיוצאים לשוק. אך כיצד עובד התהליך כאשר רשתות וחנויות המוזיקה השונות "תקועות" עם סטוקים? כיצד הן מפנות סחורה מיותרת כדי לשים במקומה סחורה חדשה? מה הן עושות כאשר לקוחות מגיעים עם תקליטור שרכשו שבור או שרוט? גם כאן דרוש שירות הובלות וכמובן שימוש במגוון רחב של חומרי אריזה. לכן, בשעות השקטות שבהן יש מעט לקוחות בחנות, המוכרים לוקחים על עצמם את תפקיד האריזה. הם מוציאים מהמלאי את כל הדיסקים העודפים והפגומים, עוטפים אותם באמצעי אריזה שונים,שוב משתמשים בניילון בועות, מצרפים הסבר המנמק מדוע הם מחזירים אותם ושולחים אותם עם המוביל בחזרה למפעל הייצור.

חומרי אריזה להובלת הזמנות מיוחדות ואלבומים מבוקשים

מפעלי הייצור משתמשים באותם חומרי אריזה גם כאשר עליהם לבצע משלוח מיוחד לחנויות המוזיקה השונות. על בעלי החנויות לעדכן אותם לפחות אחת לשבוע אילו דיסקים נמכרו וחסרים להם במלאי, אם יש הזמנות מיוחדות שבוצעו על ידי קונים פוטנציאליים ובקשות נוספות.

עם קבלת ההזמנה במפעל, מלקטי סחורה מאתרים את הדיסקים המבוקשים ומעבירים אותם למחלקת ההפצה. שם אורזים אותם בקפדנות ובזהירות, וכמובן מבצעים הזמנה של שירות הובלה אשר יוביל אותם במהירות ובבטחה אל החנות שביקשה אותם. בהגעתם לסניף, המוכרים מכניסים את הסחורה למלאי, ממגנים אותה נגד גניבות ומציבים אותה בסטנד המתאים. כמו כן במידה והגיעו דיסקים שלקוחות הזמינו במיוחד, המוכרים יוצרים קשר עמם ומודיעים שהם יכולים להגיע על מנת לרכוש את הדיסק שביקשו.

לסיכום, חומרי אריזה מתאימים לכל בית עסק. אנו מקווים שלאחר קריאת המאמר הזה יהיה לכם קל יותר להבין כיצד הם יכולים להועיל גם לעסק שלכם.חזרה לכל המאמרים

Tags